KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13162188
nr 1316 2188
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad PT IV/V. Handkolorerad etsning. Oramat löst blad. Motivet: 11x8 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 30 mars 2020
kl 20:18:11
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund